Co mogło oznaczać strzelenie za mostkiem?

Co to może być? Miałem robione wczoraj ekg i badanie serca i tylko wiem, że nie miałem zawału, ale co to może być, na rozerwanie kostne mi to nie wyglądało tylko za mostkiem coś. To było takie trrrr rozerwanie nagle na raz, takie strzelanie. Proszę o odp.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Być może problem dotyczy przyczepów chrząstek żebrowych do mostka. Ewentualny bol może świadczyć o ich stanie zapalnym, warto stosować maść przeciwbólową i przeciwzapalną. Z opisanym *strzelaniem* niestety nie da się raczej nic zrobić.