Co mogło przekłamać wynik lipidogramu?

Mam pytanie dotyczące wyników lipidogramu. 2 lata temu ważyłem blisko 100kg (30 lat), niezdrowo się odżywiałem i mało ruszałem. Wyniki miałem wtedy Cholesterol całkowity 228mg%, HDL 55mg%, LDL 115mg%. trójglicerydy 78mg%. Od roku jestem bardzo aktywny sportowo (3-4 razy w tygodniu treningi), zmieniłem całkowicie dietę na zdrową (błonnik, bez słodyczy, bez nadmiernych tłuszczów nasyconych, itp.), schudłem 17kg a odebrane wyniki wykazały: Cholesterol całkowity 219mg%, HDL 57mg%, LDL 144mg%, trójglicerydy 89mg%. Wieczorem przed badaniem wypiłem 3 piwa bezalkoholowe a rano przed badaniem łyżkę oleju z Czarnuszki. Czy to mogło tak przekłamać wynik? Czy może coś innego idzie nie tak?

Wystarczy powtórzyć badanie po 3 dniach mądrej diety i wówczas będzie Pan wiedział, czy zmiany w stylu życia pomogły, czy nadal jest coś źle robione. Pozdrawiam

Dzień dobry,

piwo mogło mieć pływ na wynik badania. Sam olej poranny teoretycznie także - jakiekolwiek leki i suplementy zaleca się po badaniu krwi.

Proszę powtórzyć badanie w nowym roku.

Pozdrawiam