Co mogło się stać z martwym zębem?

Witam! Rok temu miałam leczonego kanałowo Górnego zęba. W międzyczasie zrobił się tam zgorzel, ząb był wyleczony i zaplombowany wraz z lekarstwem. Po miesiącu miałam zgłosić się na dokończenie roboty i ostateczne zamknięcie zeba, jednak w międzyczasie ułamala mi się jedna boczna ścianka. Chodziłam z otwartym zębem po czym 4 miesiące temu poszłam do stomatologa by zrobić z tym porządek. Pani stomatolog stwierdziła ze zeba nie da się uzupełnić i trzeba założyć implant. Nie skorzystałam z usługi i chodzę z otwartym zębem. Czy w przypadku takiego postępowania mogę mieć duże problemy podczas wizyty u stomatologa? Jeśli to martwy ząb to mogło stać się w nim coś złego? Ząb jest otwarty łącznie już rok...

Nie przestrzeganie zaleceń lekarza kończy się zwykle problemami. Radzę zastosować się do rad lekarza dokładnie znającego Pani przypadek. Pozdrawiam