Co mogło spowodować białą plamę na penisie?

Witam, rok temu pojawiła mi się biała plamka na członku, zaraz pod napletkiem z boku. Nie boli, nie śmierdzi, nie piecze tylko z czasem się wolno powiększa. Mam pytanie, czy to coś groźnego? Proszę o pomoc, mam 27 lat i mam jedną partnerkę od 4 lat i współżyjemy tylko ze sobą, więc choroba weneryczna raczej nie powinna się pojawić. Bardzo proszę o poradę co mam zrobić.

27 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisana zmiana może sugerować leukoplakię czyli rogowacenie białe. Jest zmiana przedrakowa objawiająca się powstawaniem białych plam na powierzchni błony śluzowej.

Aby potwierdzić podejrzewaną przyczynę konieczne jest badanie dermatologiczne, a także ewentualne badanie dodatkowe. Dopiero po dokładnym rozpoznaniu przyczyny będzie możliwe podjęcie decyzji o leczeniu. Nie zawsze tego typu zmiany wymagają bezwzględnej interwencji chirurgicznej, jednakże najlepszym rozwiązaniem jest usunięcie zmiany w celu uniknięcia zrakowacenia.

Proponuję skonsultować problem z dermatologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl