Co mogło spowodować PNN?

2lata temu trafilam do szpitala z potasem 2,4 i kreatynina 1,6. Zdiagnozowano ze cierpię na PNN ale nie okreslono co ją spowodowało. Ciśnienie mam dobre z tendencją do obniżonego, nie mam cukrzycy , żadnych problemów hormonalnych [ badano mnie na zespol crohna i cushinga] Jestem suplementowana potasem i biorę spironol. czy ktoś ma jakąś sugestię co mogło spowodować moja PNN bo przyczyna poczatkowa nie zostala ustalona i wyeliminowana

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Przyczyn przewlekłej niewydolności nerek może być bardzo wiele, poza wspomnianymi cukrzycą i nadciśnieniem tętniczym, do przewlekłej choroby nerek mogą prowadzić: kłębuszkowe zapalenia nerek (m.in. wywołane infekcją, np. po przebyciu anginy), wady wrodzone układu moczowego, odmiedniczkowe zapalenia nerek, kamica nerek. Zachęcam również do zapoznania się z treścią artykułu: http://portal.abczdrowie.pl/niewydolnosc-nerek Proszę pamiętać o stosowaniu się do zaleceń Pani lekarza prowadzącego i zgłaszaniu się na wyznaczone kontrole. Pozdrawiam.