Co mogło wpłnąć na mój cykl miesiączkowy?

Witam.

Otóż mój problem polega na tym: Ostatnią miesiączkę miałam 15.11 (trwała tak jak zawsze- 5 dni, tyle że była bardziej skąpa). Właśnie od listopada mam dosyć dużo stresu związanych z kursem prawa jazdy... Moje cykle trwały ok 29-35 dni oraz trzy razy zdarzyło się że miałam cykle 39-40 dniowe (stres, antybiotyki). Dziś jest 40 dzień cyklu, a okresu ani widać ani słychać. Uprawiałam ostatnio sex z chłopakiem 2 i 4 dni po ostatnim okresie.

Zabezpieczamy się prezerwatywą oraz chłopak nie kończy we mnie tylko poza mną. Nie pękła ani się nie zsunęła. Więc raczej nie ma ryzyka ciąży. W tym miesiącu również było dużo stresu (zbliża się egzamin na owe prawo jazdy) oraz 2-4 dni przed spodziewaną miesiączką zachorowałam (karat, kasze, ból gardła, stan podgorączkowy (37-37.3). Utrzymuje się ten stan od ok 8 dni. Nie brałam antybiotyków, jedynie Gripex, Polopiryna, Codipar. Obecnie momentami pobolewa mnie podbrzusze jak zawsze przed okresem.

Witam serdecznie!

Wszystkie wymienione przez Panią czynniki mogą wpływać na długość cyklu. Z tego co Pani opisuje, przez cały cykl żyje Pani w przewlekłym stresie, dodatkowo wystąpiła infekcja górnych dróg oddechowych, która także wpływa na gospodarkę hormonalną organizmu.
Jako że miesiączkuje Pani nieregularnie, opóźnienie miesiączki o kolejne kilka dni nie będzie w obecnej sytuacji czymś niepokojącym.

Ze względu na stosowanie antykoncepcji ciążę możemy raczej wykluczyć, choć jeśli miesiączka nie pojawi się przez kolejne kilka dni, warto będzie wykonać test ciążowy dla całkowitej pewności.
Pozdrawiam.