Co mówią te wyniki cukru i insuliny u 42-latki?

Pytanie dotyczące krzywej insulinowo cukrowej. Podejrzenie insulinooporności i/lub hiperinsulinemii. Wyniki badania: na czczo cukier 85 mg, insulina 5,70 mU/l obciążenie 75g glukozy po 1 h cukier 158 mg, insulina 86,60 mU/l po 2 h cukier 101 mg, insulina 85,60 mU/l Jestem kobietą, 42 lata, 164 cm wzrostu, 90 kg. bardzo łatwo tyję, chociaż jem mało (policzyłam kaloryczność). Bardzo trudno chudnę, prawie wcale. Tyję systematycznie od lat. Po posiłku często chce mi się spać. Cierpię na brak energii, "mgłę" w głowie, problem ze skupieniem. Pozostałe wyniki badań podstawowych w normie. FT3, FT4 też. Pytanie - co to może być? Co mówią te wyniki cukru i insuliny? Co z tym robić, ew. do jakiego lekarza iść, jeśli trzeba. No i - jak schudnąć, jaka dieta, skoro dotychczasowe ograniczenia nie działają? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytania, niezbędne byłoby zanalizowanie wszystkich badań. Z pewnością wyniki krzywej są niepokojące i warto zasięgnąć opinii diabetologa.
Pozdrawiam serdecznie