Co może blokować owulację?

Witam jestem już mam 2 letniego szkraba w ciąże zaszłam zaraz w 1cyklu po odstawieniu antykoncepcji.A teraz postanowiliśmy ,ze chcemy mieć 2 maleństwo i 4 cykl przed nami a tu nadal nic.Byłam dzisiaj właśnie u gin na cytologi i sprawdził jak tam moje jajeczkowanie bo dziś powinny zaczynać mi sie dni płodne ale nic zero.Mówił ,ze cienko to widzi ,ze chyba cykle bezowulacyjny.Ale kazał próbować.Ale nic mi nie wyjaśnił powiedział ,ze on tu żadnych przeszkód nie widzi.Co może blokować moja owu?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Cykle bezowulacyjne najpewniej są wynikiem zaburzeń hormonalnych. Jeśli w ciągu kolejnych cykli nie zajdzie Pani w ciążę, konieczna będzie dokładniejsza diagnostyka pod kątem poszukiwania przyczyny braku owulacji.