Co może być bezpośrednią przyczyną kłopotów z utrzymaniem wzwodu?

Witam. Mam 37 lat. Nie zażywam żadnych leków i nie mam żadnych dolegliwości zdrowotnych. Palę papierosy przez ok. 20 lat. W marcu dostrzegłem kłopot z utrzymaniem wzwodu. Zwłaszcza po przejściu do pozycji pionowej, kiedy mam wyprostowane plecy, wzwód natychmiast mija. Udałem się do urologa z badaniami cholesterolu i testosteronu. Wyniki na poziomie granicznych wartości normy, czyli chol całkowity 5,2 mmol/l, HDL - 0,9, LDL-3, trójglicerydy 4,2 mmol/l, testosteron tylko 3,7ng/mL. Lekarz stwierdził brak problemów z prostatą itp. Zalecił zażywanie Biosteronu dla podniesienia poziomu testosteronu i zmianę nawyków żywieniowych, rzucenie palenia, sport itd. Zaproponował mi maxigrę, która w dawce 25 mg dawała znakomite efekty. Po trzech miesiącach zmiany diety i sportu zrzuciłem 9 kg (ważę teraz 95 kg przy 188 cm wzrostu). Palenie ograniczyłem, a nawet miałem dwie przerwy w paleniu po ok. 3 tyg. - walczę dalej. Niestety wstydzę się iść do lekarza ponownie, gdyż moje wyniki pogorszyły się. Chol. całk. 5,6, HDL-0.88, LDL 5,6. Jedynie trójglicerydy spadły do 2,5, a testosteron (już nie brałem kilka tygodni Biosteronu) wzrósł do 4,67. Biorąc pod uwagę fakt, że wróciły mi poranne wzwody i zauważyłem małą, ale jednak poprawę, oraz fakt, że maxigra działa na mnie bardzo skutecznie w małych dawkach, można wysnuć jakieś wnioski co do dalszego leczenia i bespośredniej przyczyny moich kłopotów?

Po analizie podanych przez Pana informacji trudno jest jednoznacznie ocenić, co jest bezpośrednią przyczyną Pańskich dolegliwości. Natomiast z dużym prawdopodobieństwem przyczyną są czynniki ryzyka, które u Pana wystepują: palenie tytoniu, nadwaga, brak sportu, podwyższony cholesterol. Biorąc pod uwagę poprawę Pańskiej potencji, droga terapeutyczna obrana przez Pana Lekarza jest dobra. Powinien Pan ją kontynuować. Należy dążyć do osiągnięcia przez Pana wagi około 88 kg lub mniej, do całkowitego rzucenia palenia, przestrzegania diety niskotłuszczowej i normalizacji cholesterolu oraz zwiększenia aktywności fizycznej. Potrzeba do tego wytrwałości, ale udane życie seksualne jest tego warte!

Proszę nie załamywać się chwilowymi niepowodzeniami. Jest Pan na dobrej drodze nie tylko do zwiększenia swej potencji, ale także poprawy ogólnego stanu zdrowia!