Co może być powodem bólu w podbrzuszu przy każdym współżyciu?

Witam. Przy każdym współżyciu z narzeczonym odczuwam bóle w podbrzuszu , a po stosunku ból nie ustępuje , wręcz przeciwnie nasila się . Po ok. godzinie , ból ustępuje . Co może być tego powodem ?

Elżbieta Rhone

Witam,
przyczyn może być kilka, m.in. endometrioza. Niestety bez dokładnego zebrania wywiadu i badania nie da się odpowiedzieć na pytanie co u Pani powoduje ten ból.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Tego typu dolegliwości bólowe mogą być wynikiem wielu patologii w obrębie dróg rodnych, w tym wad wrodzonych, nadżerki, endometriozy, polipów, itd. Proszę nie bagatelizować objawów, tylko niezwłocznie skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.