Co może być powodem bólu żołądka w ciąży?

Ból żołądka w ciąży. Jestem w 12 tygodniu ciąży. Od samego początku męczą mnie silne bóle żołądka- nocą są tak silne że wybudzają mnie ze snu. W związku z tym bólem i wymiotami byłam dwa razy hospitalizowana z rozpoznaniem niepowściągliwych wymiotów ciężarnych. W szpitalu otrzymywałam ranigast i plyny. Leczenie przyniosło ulgę ale tylko na kilka dni po czym ból powrócił. Lekarz prowadzący moją ciążę zalecił picie siemienia lnianego jednak to też nie przynosi skutków. Przed zajściem w ciążę miałam dolegliwości żołądkowe,, przyjmowałam mesopral. Będąc w szpitalu pytałam lekarza czy ten ból jest spowodowany problemami gastrycznymi i trzeba zrobić jakieś dodatkowe badania jednakże lekarz poinformował że nie jest to konieczne. Chciałabym wiedzieć czy ból jest rzeczywiście przykrą dolegliwością ciąży czy powinnam udać się do specjalisty.

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze należy kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego ciąże