Co może być powodem częstego krwawienia z nosa u 4-letniego dziecka?

Bardzo proszę o odpowiedz co może być powodem częstego krwawienia z nosa u 4letniego dziecka .Zachowanie jego nie wskazuje na jakieś schorzenie jest pogodne wesołe i bardzo żywe.Ale zaczynam się niepokoić kiedy bez żadnego powodu zaczyna mu lecieć krew z noska.

Magdalena StusiĹska

Wszystko zależy od tego co nazywa Pani częstym krwawieniem i jak długo ono trwa. Jeżeli ustaje szybko- być może przyczyną jest prozaiczne 'dłubanie' w nosie. Jeśli krwawienie pojawia się kilka razy w tygodniu i trudno je zatrzymać- należy skonsultować się z lekarzem- przyczyną mogą być problemy z krzepnięciem lub naczyniami krwionośnymi.