Co może być powodem częstego uczucia głodu?

Witam! Co może być powodem częstego uczucia głodu? Chce przejść na dietę ale zjem jeden posiłek i zaraz znowu chce mi sie jeść. Kiedyś tego nie miałem. Z góry dziękuję.

Aleksander Ropielewski

Najbardziej prawdopodobną przyczyną jest niewłaściwa dieta - zbyt mało kaloryczne posiłki lub posiłki o nieodpowiedniej kombinacji składników odżywczych. Innym powodem może być choroba psychiczna lub zaburzenia hormonalne.

Witam!

Przyczyną nadmiernego apetytu mogą być wahania stężenia glukozy we krwi oraz spożywanie zbyt małej ilości węglowodanów. Zachęcam do spożywania zbilansowanych posiłków w regularnych odstępach czasu.
Po wskazówki i przepisy dietetyczne zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/

Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska