Co może być powodem drętwienia kończyn?

Od dłuższego czasu bardzo często i szybko drętwieją mi kończyny (szczególnie nogi, czasem tak bardzo ze tracę na chwile czucie i władze). Do tego jak chwile dłużej postoje w miejscu (ok 20min) to sinieja mi dziwnie nogi w takie jakby białe plamki. Co może być powodem?

Lekarz rozpoznanie stawia na podstawie znajomości objawów występujących u pacjenta oraz wyniku badania pacjenta.
Bardzo ważny jest wywiad chorobowy; charakterystyka objawów; kolejność występowania, lokalizacja, charakter, czas trwania, czynniki prowokujące, objawy towarzyszące itp itd…
Ważny jest wiek pacjenta, inne choroby, przebyte choroby, przyjmowane leki itd.