Co może być powodem guza tarczycy?

Dzień dobry! USG tarczycy pokazało u mnie guza o niejednorodnej echogenicznosci i sporych wymiarach (2,5x1,5x1). W badaniu krwi z kolei wyszły chyba jakieś bzdury: TSH ultraczułe IIIgen 5,327 , FT3 4,46 , FT4 1,51 . Powtorzone wyniki badan w innym laboratorium dały podobne rezultaty. Pierwotnymi objawami była duza utrata wagi, przewlekle biegunki. Czy problem może leżeć w przysadce mózgowej? Biopsja guza dopiero za 3 tygodnie...

Lek. Michał Lenard

Wyniki raczej nie wskazują na chorobę przysadki, ale do dalszej diagnostyki konieczna będzie biopsja, dopiero po otrzymaniu wyników Pani endokrynolog będzie mógł postawić diagnozę. Pozdrawiam!