Co może być powodem moich problemów z erekcją?

Dzień dobry Mam 29 lat i odkąd pamiętam mam dość poważne problemy z erekcją już od samych początków. Z różnych powodów moje życie seksulane zacząłem dość późno bo mając 24 lata (pierwszy kontakt). Wcześniej, głównie z powodu nieśmiałości nie miałem okazji "popróbować" w realu stąd mój główny seksualny rozwój opierał się na internecie, czyli pornografii oraz cyber seksie za pośrednictwem kamerek internetowych. Z wiekiem problem porno i masturbacji narastał (czasem sesje trwały nawet do 10 godzin z przerwami na pizze). Obecenie (w dużym skrócie) w czasie penetracji nie jestem w stanie utrzymać wzwodu dłużej niż dwie minuty. Po tym czasie i przyspieszaniu tempa, erekcja zanika. W czasie masturbacji nierzadko muszę zaspokajać się na połowicznym wzwodzie. Co ważne jednak, podczas seksu oralnego osiągam i utrzymuję pełny wzwód bez większych problemów. Ponieważ szukam pomocy w ustaleniu przyczyn moich problemow mam pytanie do lekarzy: Czy pojawianie się nocnych erekcji, utrzymującej się erekcji podczas oglądania konkrentych materiałów pornograficznych oraz podczas seksu oralnego są wystarczającymi przysłankami do WYKLUCZENIA wszelkich przyczyn natury organicznej? Czy opisana sytuacja ma czysto podłoże psychologiczne? Badania wszystkie w normie: krew, cholesterol, hormony, usg jader.

Dzień dobry,

Opisane przez Pana wczesne doświadczenia seksualne, związane z masturbacją, Internetem, cyberseksem, trwające, jak rozumiem, przez wiele lat, mogły skutkować tzw. "zespołem zakodowanych reakcji seksualnych". Termin ten ogólnie oznacza przyzwyczajenie do osiągania orgazmu w jakiś określony sposób (np. poprzez masturbację wzmacnianą pornografią), co na dalszym etapie może utrudniać bądź uniemożliwiać uzyskanie satysfakcji seksualnej podczas współżycia z partnerem/ką.
Mówiąc inaczej - być może współżycie z partnerką nie daje Panu wystarczającej ilości bodźców (w porównaniu do pornografii i masturbacji), dzięki którym mógłby Pan osiągnąć orgazm? Wydaje się też, że dodatkowo sam Pan pogłębia problem zaniku erekcji podczas współżycia, masturbując się, jak Pan sam napisał "przy połowicznym wzwodzie", poprzez co, niejako "uczy" się Pan uzyskiwać orgazm bez wystarczającej erekcji.
Odpowiadając z kolei na Pana pytania można powiedzieć, że opisane przez Pana okoliczności uzyskiwania pełnej erekcji wobec dobrych wyników badań, pozwalają na przypuszczenie, że faktyczne przyczyny Pana problemów tkwią w "psyche", a nie w "somie".
Z powyższych powodów, sugerowałbym konsultację seksuologiczną, która pozwoliłaby na właściwie zdiagnozowanie przyczyn opisanych przez Pana objawów oraz zapewne poddanie się terapii.

Pozdrawiam
Maciej Rutkowski
www.abovo.bialystok.pl