Co może być powodem mrowienia w ciele?

Od kilku dni mam nawracające mrowienia w ciele, najpierw było w glowie, jakby pod skora chodziły mrówki, kilka dni spokoju, potem znów to samo. Wczoraj wracałam że spaceru z dzieckiem i musiałam pomoc mu wejść po schodach, miałam ciężkie zakupy plus jeszcze dziecko na ręce i momentalnie znow mnie to mrowienie zlapalo (fakt że się mocno wkurzylam na niego bo sie wyglupiał zamiast wchodzić) . W nocy mrowilo mi już wszystko, ręce nogi. Jakieś pomysły skąd to moze być?kregoslup,niedobór magnezu? Zaczynam się znowu bać że mam SM albo jakiś nowotwór. Mam nerwice lękowa czy to może być objaw? Dodam że mam przewlekłe zaplalenie zatok ale nie wiem czy może mieć związek. Czy nerwica może dawać objawy takiego silnego mrowienia?

Tak, nerwica może być przyczyną, a to o czym Pani pisze to tzw. objawy psychosomatyczne. Polecam podjąć psychoterapię nerwicy jeśli jeszcze takowej nie ma pani wprowadzonej. Jeśli objawy sie beda utrzymywać polecam również konsultację z neurologiem. Pozdrawiam