Co może być powodem polipów nosa?

Od kilku lat męczę się z polipami nosa. W 2010 r. miałam FEES. Po półtora roku polipy odrosły. Alergii brak, astmy nie mam. Od 2 lat stosuję bez przerwy sterydy do nosa. Bez tego ciężko. Od około miesiąca mam dziwne uczucia zimna w nosie. Jak wyjdę na dwór to jest trauma - wdychane powietrze wydaje się niewiarygodnie zimne. Nie mogę się "naoddychac".Ciągle coś ścieka do gardła. Wydmuchuje czasem żółtą wydzielinę. Nie wiem, co robić. Lekarze przepisują sterydy i mówią "operacja". Nie wiem, co jest powodem polipów nosa... Dodatkowo zauważyłam u siebie nadwrażliwość na zapachy - większość jest dla mnie zbyt intensywna. Dodam, że często mam zimne stopy i dłonie. Mój nos też reaguje na zmiany temperatury.

Lek. Bartosz Domagała

Niestety są osoby u których polipy po prostu odrastają . Niezbędne są zabiegi powtarzane operacyjne . Sterydy hamują ten proces