Co może być powodem takiego problemu z żołądkiem?

Witam serdecznie. Mam 18 lat i ostatnio mam problemy z żołądkiem(?). Jest mi ciągle niedobrze, bywają u mnie bóle w śródbrzuszu poza tym albo odczuwam ciągły głód albo mam niesamowity wstręt do jedzenie (na zmiane).. Po namowie rodziny z racji mdłości zrobiłam 2 testy ciążowe, w 2 różne dni- oba wyszły negatywne. Miałam robione badania krwi (cukier, tarczyca, ob itd) i wszystko wygląda w porządku. W środę będę miała robione usg jamy brzusznej i ku mojemu zdziwieniu czekam z niecierpliwością z nadzieją, że dowiem się czemu tak się dzieje. Gdzie powinnam szukać przyczyny pomijając usg? Co może być powodem takiego zjawiska?

Niestety, ale badanie USG może nie wyjaśnić przyczyn Pani dolegliwości. Badanie USG głównie ocenia narządy miąższowe jamy brzusznej, a nie upowietrzone. Dolegliwości mogą być związane z jakąś patologią w zakresie górnego odcinka przewodu pokarmowego (przełyku, żołądka), więc w takim przypadku oprócz USG warto byłoby wykonać w tym przypadku gastroskopię i najlepiej skonsultować się z gastroenterologiem.