Co może być powodem takiej morfologii krwim?

Leukocyty 4,2 erytrocyty 4,21 hemoglobina 7,8 hematokryt 27,5 MCV 65,3 MCH 18,5 MCHC 28,4 Płytki krwi 413 limfocyty 1,9 RDW-CV 18,9, inne parametry w normie. Powodem mojego niepokoju jest to, że morfologia pogarsza się w taki sposób od co najmniej dwóch lat, a ponadto często mam stan podgorączkowy, czuję się słabo oraz dość często łapię infekcje, które dość długo leczę.
ponad rok temu

Witam serdecznie.
Na podstawie podanych parametrów morfologii krwi wnioskuję, że cierpi Pani na niedokrwistość (anemię) z niedoboru żelaza. Charakterystyczny jest tu obniżony poziom hemoglobiny, hematokrytu, średniej objętości krwinki, średniego stężenia i zawartości hemoglobiny w krwince. Do przyczyn niedokrwistości z niedoboru żelaza należą: niedostateczna podaż żelaza w diecie, przewlekłe, ukryte krwawienia, zaburzenia wchłaniania żelaza. Wskazana byłaby wizyta u lekarza rodzinnego w celu wykonania dodatkowych badań diagnostycznych (umożliwią właściwą identyfikację przyczyny choroby w Pani przypadku) oraz włączenia leczenia preparatem żelaza.