Co może być powodem tych wszystkich chorób?

Witam. Dużo myślałam o swoim zdrowiu ostatnio i doszłam do wniosku ze ze mną jest cos nie tak. Od zawsze mam jakieś choroby na swojej drodze i cały czas do mnie wracają coraz to nowe.. ale zacznę od początku. Jak byłam mała miałam zapalnie trzustki i byłambyłam na ścisłej diecie pamiętam ze często miałam zatrucia pokarmowe, ale potem wszystko ucichło. W wieku 16 lat zdiagnozowano u mnie Toksoplazmozę i miałam długotrwałe leczenie i 4 kuracje antybiotykowe. Ciężko je znosilam, ale dałam rade.. Następnie w wieku 18 lat miałam problemy z nadczynnością tarczycy i znów branie leków przez rok. Wszystko ucichło na 2 lata by w wieku 20 lat zachorować na Helicobacter Pylori. Znów długotrwałe leczenie, przy okazji nadkwasota i anemia. Po długim i ciężkim leczeniu była przerwa by teraz w wieku 23 lat znów mieć nadczynność tarczycy która objawiła się tachykardia serca. Endokrynolog postawił diagnozę Graves-Basedow. Jestem w trakcie leczenia... Na początku dawano mi propranolol na serce i carbimazole ale niestety tabletki na tarczyce mnie uczulały wiec doktor zmieniła je na propylthiouracil które tez powodują u mnie dziwna wysypkę i bóle w okolicach wątroby. Lekarz zlecił badania i mam usg. mieć za 2 tygodnie ale dzis dostałam telefon z przychodni: mam się zgłosic do lekarza by omówić moje wyniki. Czyli wyszło cos nie tak znów.. Mam już dość. Nie wiem czemu tyle chorób się mnie lapie i popadłam w nie mały dołek. Dosłownie nic mi się nie chce. Przy tarczycy mam straszne wahania nastroju i był czas, kiedy popadałam w depresje. Wcześniej starałam się myśleć pozytywnie i trochę się śmiać z tego ale ile można skoro co chwile cos jest nie tak.. Już sama nie wiem co może być powodem tych wszystkich chorób.

Witam serdecznie,
zaczynając od choroby tarczycy,należy ona do tzw.psychosomatycznych,związanych ze stresem.Jest więc prawdopodobne,że ma Pani zalegające problemy natury psychicznej,które "wyrażają się"poprzez dolegliwości chorobowe róznego typu.Bardzo zachęcam więc do równoczesnego poddania się psychoterapii w swojej okolicy,na którą może skierować również lekarz prowadzący w ramach NFZ.Inna możliwość to wizyty prywatne u kogoś z certyfikatem.Prosze się rozejrzeć,popytać i zgłosić tę propozycję leczenia przy najbliższej wizycie,jako uzupełniającą.Na pewno są potrzebne metody relaksacyjne,wyciszające Panią,oraz wszystkie inne,jakimi dysponuje specjalista,Z własnej orientacji wiem,że np.w Bielsku -B.jest ośrodek psychoterapii erickonowskiej,stosujący również metody hipnozy klinicznej,ale najważniejsze,by Pani wiedziała gdzie szukać.
Pozdrawiam serdecznie.

Dobry wieczór Pani,

Z Pani relacji wynika, że trochę się zadziało u Pani zdrowotnie i rozumiem tak, jak potrafię, że mogą te dolegliwości odbierać pozytywne nastawienie.
Myślę, że mogłaby być dla Pani pomocna zwyczajna i wspierająca rozmowa z psychologiem.

Gdyby miała Pani życzenie takiej rozmowy ze mną , zapraszam do kontaktu na Skype.

Z przesłaniem dla Pani tylko zadowalającego samopoczucia,
irena.mielnik.madej@gmail.com