Co może być powodem wczesnego siwienia włosów?

Witam mam pytania odnośnie wcześnego siwienia włosów.Co może być tego powodem,że wcześniej siwieje mam dopiero 20 lat,a już widać w kilku miejscach pojedyńcze siwe włosy.Czy musiałbym się udać do lekarza? jak tak to do jakiego trzeba,a i też pytanie dotyczące tych szamponów,które niby pomagają zastanawiam się nad ich kupnem.. Czy warto zakupić taki szampon ? Proszę o odpowiedz.

Małgorzata Panek

Czas , w którym rozpoczyna się siwienie jest uwarunkowany indywidualnie. Nie mamy wpływu na to, kiedy się ona zacznie.
Procesu siwienia nie można zatrzymać. Dostępne na rynku szampony wzmacniają nieco naturalny pigment. Skuteczność ich jest trudna do oceny.
Pozdrawiam