Co może być powodem zatrzymywania gazów i stolca?

Co może być powodem zatrzymywania gazów i stolca? Problem jest tylko z lewej strony brzucha, był przed i pozostał nadal po zabiegu przepukliny. Objawy po położeniu się ustępują i można oddać gazy. Przepuklina pachwinowa prawo i lewostronna zostały zoperowane. Dodam, że dodatkowo po położeniu się i przyłożeniu ręki na wysokości pępka z lewej strony czuć pod dłonią "przelewanie". Dodatkowo cięgle uczucie podciągania z lewej strony jądra, jakby coś tam pomiędzy było.

Pana objawy wskazują na to, że pasaż treści pokarmowej przez jelito cienkie jest zaburzony. Przyczyn może być wiele od zrostów po poprzednich zabiegach operacyjnych, zapaleniu jelita, po chorobę Crohna, wgłobienie itd.

Powinien Pan zasięgnąć opinii doświadczonego chirurga zajmującego się przewodem pokarmowym.