Co może być przyczyną bólu jąder po wzwodzie?

Mam 36 lat, jestem meżczyzną. Mój problem polega na tym, że podczas wzwodu, który raz jest mocniejszy a raz słabszy, bolą mnie jądra. Mam wzwód i po wzwodzie zaczynają mnie bardzo boleć jądra, a raczej tylna ich część od strony odbytu. Ból jest taki, jakbym kopa dostał w krocze i więcej wzwodu nie mogę osiągnąć. Posiew moczu mam jałowy, czy posiew nasienia wyjaśni przyczynę? I czym taki stan rzeczy może być spowodowany?

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

Opisywane dolegliwości bólowe najczęściej związane są z żylakami powrózka nasiennego - chorobą dotykającą blisko 15% mężczyzn.
Aby postawić rozpoznanie proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego, który powinien skierować Pana do urologa.
Ten zbada Pana fizykalnie, a także zaleci zapewne badanie ultrasonograficzne jąder i moszny, które pozwala postawić ostateczne rozpoznanie. Posiew nasienia jest raczej badaniem zbytecznym na tym etapie diagnostyki.
Prosze nie odwlekać wizyty. Pomimo, że jest to choroba postępująca długo i przewlekle, to może powodować nieodwracalne zmiany w jądrze i zaburzenia płodności.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.