Co może być przyczyną bólu kręgosłupa u nastolatka?

Co może być przyczyną bólu kręgosłupa u nastolatka? Mój 16-letni syn wieczorem dostał nagłego i silnego bólu kręgosłupa lędźwiowego. Jak mówi, przedtem leżał na brzuchu opierając głowę o rękę. Ból był na tyle silny, że nie mógł położyć się na plecach; musiał leżeć na boku. Rano nadal miał ten ból, mówi, że ledwo mógł się zgiąć, a ból towarzyszył mu w niemalże każdej pozycji. Przestał go boleć po południu. Nigdy nie miał problemów z kręgosłupem. Co to może być i jak mogę mu pomóc?

Aleksander Ropielewski

Bez przeprowadzenia badania nie jesfem w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi odnośnie przyczyny takiego napadu bólu, ponieważ nie jest on specyficznym objawem.