Co może być przyczyną bólu, pieczenia, wysypki na sromie oprócz grzybicy?

Witam! Od jakiegoś czasu mam mam bardzo powazne problemy z okolicami inymnymi, a dokladnie ze sromem. Czuję ból i nieprzyjemne pieczenie, szczególnie podczas chodzenia, dlugich spacerów, co jest dziwnym objawem. Zauważyłam także małe, ledwo widoczne krostki, jakby wysypka na narządach zewnętrznych. Jest ona ledwo dostrzegalna, ale czuję ją podczas dotyku i myślę, że to ta wysypka powoduje mój ból. Zauważyłam też białą klejącą wydzielinę. Byłam juz u kilku ginekologów, ale żaden nie potrafił mi pomóc. Jestem zrozpaczona, bo nie mogę normalnie funkcjonować, moje męczarnie zaczęły się ponad rok temu, kiedy to miałam problemy z nawracającym zapaleniem grzybiczym i bakteryjnym pochwy (to było po kuracji antybiotykowej, byłam też wtedy dziewicą). Potem wyjechałam do Anglii, tam znowu złapałam zakażenie bakteryjne, ale ponieważ byłam za granicą nie poszłam do lekarza, tylko leczyłam się na własną rękę. Myslę, że w ten sposob zaszkodziłam sobie samej. W ciągu ostatniego pół roku byłam juz kilka razy u różnych ginekologów, każdy twierdzi, że nie mam już grzybiczego ani bakteryjnego zapalenia i tym samym stwierdza, że wszystko jest w jak najlepszym porządku, ALE NIE JEST! Ja to przecież czuję, nie wymyślam sobie, że mnie boli, jak lekarz nie potrafi mi pomóc, to tym bardziej ja sama też sobie nie pomogę. PROSZĘ O POMOC! Jakakolwiek odpowiedź będzie mnie cieszyć, bo jestem już naprawdę u kresu załamania nerwowego.
ponad rok temu

Witam serdecznie.
Przyczyną świądu i pieczenia może być, oprócz infekcji bakteryjnej czy grzybiczej, także infekcja pasożytnicza. Może to być także reakcja uczuleniowa na stosowane przez Panią środki do higieny intymnej, czy nawet proszek do prania czy płukania. Jeżeli depiluje Pani okolice intymne również to może sprzyjać tym dolegliwościom. Może warto zmienić stosowane dotychczas preparaty na łagodniejsze oraz przyjrzeć się bieliźnie - najkorzystniej nosić bieliznę przewiewną i z naturalnych materiałów.
Zdarza się, ze przyczyną dolegliwości są choroby ogólnoustrojowe na przykład cukrzyca. Jeżeli objawy nie przejdą warto zrobić podstawowe badania - morfologię krwi, badanie ogólne moczu, poziom cukru, poziom enzymów wątrobowych.
Powinna Pani również zadbać o odbudowanie prawidłowej flory w pochwie, która po stosowanym leczeniu mogła ulec wyniszczeniu - warto zastosować preparaty zawierające pałeczki kwasu mlekowego dostępne bez recepty.
Warto rozpatrzyć wizytę u dermatologa.
Pozdrawiam.