Co może być przyczyną bólu w klatce piersiowej?

Od kilku lat (szczególna intensywność od roku) występują u mnie bóle w okolicach mostka. Ból ten jest o tyle dziwny iż występuje on nagle (np. przy oglądaniu telewizji, w autobusie - w czynnościach, które nie wywołują wysiłku fizycznego). Początkowo czuję mocny ból w klatce piersiowej, następnie mocny ucisk przez co nie mogę oddychać gdyż czuje ból w momencie gdy poruszam klatką piersiową, następnie kończy się to przyśpieszonym biciem serca. Bóle te czasami są raz na tydzień a czasami (tak jak wczoraj) nawet 5 razy. Czego mogą to być objawy?
ponad rok temu

Witam serdecznie.
Przyczyn bólu w klatce piersiowej jest bardzo wiele, niektóre z nich nie stanowią zagrożenia, a niektóre wymagają szybszego działania.
Przyczyny mogą być związane ze zmianami w układzie kostno-stawowym, z nerwobólem, z chorobami płuc, serca, żołądka czy wynikać z emocji.  Niestety nie da się okreslić przyczyny dolegliwości bez badania lekarskiego i wykonania chociaż podstawowych badań. Zachęcam do wizyty u lekarza rodzinnego, który jeżeli będzie taka konieczność zaplanuje dalszą diagnostykę.

Pozdrawiam.