Co może być przyczyną braku miesiączki, skoro testy wyszły negatywnie?

Witam jestem po drugiej ciąży, urodziłam 22 grudnia, pierwsze krwawienie po połogu wystąpiło 19 lutego i skończyło się 25 lutego.. Kolejne krwawienie dostalam bardzo szybko bo 7 marca do 13 marca. Teraz mija mi tydzień gdzie powinnam dostać okres i niestety dalej to nie mam. Robiłam 2 testy ciążowe i wyszły negatywnie. Miesiączki mam bardzo obfite i od urodzenia karmię tylko piersią. Co może być przyczyną braku miesiączki skoro testy wyszły negatywnie ?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Poza ciążą przyczyny braku miesiączki to min. zbyt wysoki poziom prolaktyny (jeżeli karmi Pani piersią, to brak krwawienia może być spowodowany obecnością laktacji) ale także zespół policystycznych jajników czy zbyt mała masa ciała lub intensywne ćwiczenia fizyczne. Najlepiej będzie jeśli uda się Pani na kontrolę do ginekologa.