Co może być przyczyną braku miesiączki w przypadku, gdy ciąża została wykluczona?

Dzień Dobry! Mam 21 lat. Jak wcześniej pisałam 13.01 miałam laparoskopię torbieli jajnika prawego. Ostatnią miesiączkę miałam 17.01. Miałam przeróżne dolegliwości i już się cieszyłam że jestem w ciąży... od dłuższego czasu z mężem staramy się o pociechę... Jednak moje szczęście trwało niedługo, ponieważ po badaniach wyszło, iż wykluczona jest ciąża. Dziś jest 20 luty i miesiączki nadal nie mam. Mój lekarz przepisał mi D*** i biorę już 5 dzień. Po operacji mówili mi, że wszystko będzie dobrze, i że będę mogła bez problemu starać się o dzidziusia, a jednak tak nie jest... Bardzo proszę o pomoc, co mi może dolegać, iż nie mam miesiączki. Przed operacją również nie miałam, ale lekarz powiedział, że przyczyną był torbiel... A teraz mam go usuniętego i dalej nie mam. Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

Witam serdecznie!

Trudno jedynie na podstawie Pani opisu stwierdzić, co jest przyczyną braku miesiączki. Do wydłużenia cyklu mógł przyczynić się wykonywany zabieg. Z kolei ze względu na brak reakcji na progesteron istnieje ryzyko zaburzeń hormonalnych. Jeżeli miesiączka nie wystąpi w przeciągu kilku dni, sugerowałabym udać się do ginekologa, który ustali przyczynę braku krwawienia.
Pozdrawiam.