Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 3 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badania krwi - AIAT

AIAT to inaczej aminotransferaza alaninowa. Jest to enzym wątrobowy, który bierze udział w przemianach białek. Czego dotyczy badanie? Jakie są prawidłowe wyniki ? Dowiedz się, oglądając film.

Ciężko określić przyczynę nie znając jadłospisu. Warto udać się do dietetyka. Specjalista przeanalizuje Pani jadłospis i wspólnie może uda się znaleźć produkty, które szkodzą

Dietetyk, absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Członek Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków.
umów wizytę 0

Przyczyną jest najprawdopodobniej zaburzenie flory jelitowej. Jeśli cierpi Pani na zespół jelita drażliwego to na pewno flora jelitowa jest mało korzystna a do tego prawdopodobnie jest stan zapalny błony śluzowej jelit. Kluczem do sukcesu jest terapia probiotykowa ale trzeba wiedzieć dokładnie jaki probiotyk zastosować. Można to sprecyzować oznaczając markery stanu zapalnego - pozwoli to dokładnie dopasować probiotyk. Zespół jelita drażliwego i dyskomfort jelitowy nie musi dokuczać Pani całe życie.

umów wizytę 0

Witam Panią,

Objawy, które Pani opisuje zapewne mają związek z jelitem drażliwym. Proszę skonsultować sprawę z lekarzem prowadzącym. Warto tez udać sie do dietetyka który dobierze odpowiednią dietę.
W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Skuteczna dieta powinna być dobrana pod względem Pani zapotrzebowania energetycznego. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową.
joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety