Co możę być przyczyną ciągłego ciepła po prawej stronie głowy?

Witam. Od ok. czterech miesięcy mam uczucie ciągłego ciepła po prawej strony głowy, na dodatek twarz pod wpływem ciepła po tej stronie robi się czerwona, a po drugiej stronie nie. Ciepło dochodzi do ucha, mam wtedy wrażenie, że jest wilgotne. Może przyczyną jest zwyrodnienie kręgosłupa szyjnego, przez co mam zakłócony przepływ krwi przez tętnice - w prawej zwolniony o 30%, a w lewej przyspieszony o 20%. Ciepło też pojawia się z tyłu po prawej stronie głowy, mam wtedy wrażenie, że przechodzą mi wilgotne ciarki. A jeszcze nie wspomniałam, że od kilku lat mam też po tej stronie takie bóle tętniące, narastające przy schylaniu się lub kiedy mi jest zimno. Byłam już u dwóch lekarzy, ale przepisali mi tylko tabletki, które tylko na jakiś czas przyniosły mi ulgę, a teraz jeszcze doszło to ciepło. Myślę o zrobieniu sobie prywatnie rezonansu, może coś się wyjaśni. Nie wiem, co o tym myśleć. Proszę o pomoc.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Dolegliwości, o jakich Pani pisze, mogą być wynikiem zwyrodnienia kręgosłupa szyjnego i mieć związek zarówno z uciskiem na naczynia, jak również nerwy - stąd prawdopodobnie uczucie gorąca.
W takich przypadkach nie można również wykluczyć zaburzeń laryngologicznych, gł. błędnika, jednak w tym przypadku wydaje się to mniej prawdopodobne.

Pozdrawiam