Co może być przyczyną ciągłego pocenia bez powodu?

Co może być przyczyną ciągłego pocenia bez powodu? Mam 23 lata, a mój problem polega na ciągłym poceniu się rąk oraz stóp, pomimo tego że temperatura jest idealna i nie wykonuje żadnego wysiłku. Jestem też zupełnie zrelaksowany i bez powodu do stresu. Mam mokre ręce i stopy praktycznie cały dzień. Jedynym momentem kiedy jestem suchy to zaraz po przebudzeniu i czasami w losowych momentach w ciągu dnia, gdzie pocenie po prostu znika. Robiłem badania tarczycy, brałem bellapan oraz leki uspokajające. Nic nie pomaga, a lekarze rozkładają ręce. Problem istnieje odkąd sięgam pamięcią. Proszę o pomoc Michał

Witam Pana,
można zbadać czynnik psychiczny, pocenie może być spowodowane pobudzeniem układu współczulnego, trzeba byłoby przyjrzeć się sytuacjom, w którym zaczyna pojawiać się wilgotna skóra - ważna jest treść myśli w tych sytuacjach i emocje. Wskazane jest wsparcie w paradygmacie poznawczo - behawioralnym, ze specjalistą łatwiej będzie zrozumieć problem i poradzić sobie z nim.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Panie Michale,

Zaprezentowane przez Pana (przewlekające się) symptomy są nerwicową/nawykową odpowiedzią Pana organizmu na sytuacje stresowe.

Wskazana (do rozważenia) byłaby dla Pana bezpośrednia konsultacja psychologiczna/psychoterapeutyczna, celem dotarcia do przyczyny
objawów, utrudniających Panu codzienne funkcjonowanie.

Z przesłaniem dla Pana serdeczności i dotarcia do przyczyny,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605