Co może być przyczyną ciężkości szyi, niepokoju, zawrotów głowy oraz uczucia omdlenia?

Witam serdecznie. Od kilku tygodni mam ciężką szyję do tego niepokój zawroty głowy i uczucie omdlenia co może być przyczyną? Nadmienię że na uspokojenie lekarz rodzinny przepisał Atarax 25 mg. Pozdrawiam. Mirosław 54 lata

Lek. Paweł Szadkowski

Konieczne jest poszerzenie wywiadu odnośnie do pana dolegliwości oraz dokładne badanie fizykalne. Sugeruję stosować się do zaleceń lekarza oraz udać się do niego w razie nasilonych dolegliwości. Po zastosowanym leczeniu można wnioskować o prawdopodobnym tle nerwowym.