Co może być przyczyną depresji?

Witam, Mam pytanie odnosnie dwóch hipotez depresji a mianowicie jakby ktoś z państwa umiał na nie odpowiedzieć była bym wdzięczna: 1)Hipoteza związana z wpływem stresu, zaburzeniami neurochemicznymi w OUN oraz zaburzeniami rytmów dobowych 2)Hipoteza zaburzeń cholinergiczno-noradrenergicznych Za wszelkie odpowiedzi serdecznie dziękuję

Szanowna Pani,

obserwuje się zaburzenia biochemiczne mózgu w procesie zaburzeń depresyjnych, jednak to jest skutek, tego, co się dzieje w umyśle takiej osoby. Istotne są negatywne wzorce myślowe. Każda myśl powoduje tysiące impulsów bioelektrycznych, które wędrują wzdłuż włókien nerwowych. W przebiegu depresji obserwuje się niski poziom Serotoniny, która odpowiada za bardzo wiele funkcji i zachowań, np. takich jak; uczucie głodu, pobudliwość i odczuwanie bólu, po tak skomplikowane jak pamięć i koncentracja uwagi. Zaburzenia serotoninowe mogą powodować nadmierną impulsywność, zachowania agresywne (osoba podejmuje nieprzemyślane, szkodliwe dla siebie i otoczenia decyzje) lub przejawiać się brakiem woli, apatią. Negatywny sposób myślenia o sobie, świecie i otaczającej nas rzeczywistości jest wytworem emocji i uczuć, takich jak; smutek, złość, przygnębienie, żal. Niskie poczucie własnej wartości jest predyktorem zaburzeń depresyjnych.
Skuteczną metodą w leczeniu depresji jest psychoterapia poznawczo - behawioralna.
Pozdrawiam serdecznie