Co może być przyczyną dolegliwości bólowych kręgosłupa?

Mam problem z bòlem kręgosłupa prawie na całej długości.To trwa już długi czas.Na dodatek podczas siedzenia,leżenia odczuwam dziwne rwanie w prawej nodze.Zauważyłam też kłujący ból po środku prawej strony brzucha związany z ruchem lub ułożeniem ciała podczas leżenia.na dodatek brzuch w miejscu bólu jest chłodniejszy czy to wszystko może być oznaką jakiegoś ucisku na nerw i przez to to drętwienie nogi i kłucie brzucha?Mam zlecony rezonans L-S ale będzie dopiero za 2 miesiace a ja jestem przerażona.Boje się że to nowotwór chociaż nie chudne a wręcz mam bardzo dobry apetyt.Będę wdzięczna za sugestie i porady co to może być i co z tym robić.

Lek. Bartosz Domagała

Należy udać się do spec. neurologa, jeśli jeszcze Pani nie była na konsultacji. Faktycznie może to byc
ucisk, jednak bez pogłębienia diagnostyki nie da się przesadzić o jego etiologii. Bardzo często bywa tak że dopiero wynik badań obrazowych daje lub przybliża odpowiedź co do etiologii zmiany