Co może być przyczyną dwumiesięcznego braku okresu?

Witamy serdecznie.

Wynik domowego testu ciążowego powinien być wiarygodny, gdy wykona się go w dniu spodziewanej miesiączki. Test wykonujemy z porannego moczu zgodnie z zaleceniami ulotki.
Już od ponad 2 miesięcy nie mam miesiączki. Nie wiem czym może to być spowodowane, jestem co raz bardziej zdenerwowana i chyba będę musiała udać się do ginekologa. Ale nie chcę, nigdy jeszcze nie byłam, chodź wiem, że i tak w końcu będę musiała iść. Nie mam żadnej jakieś drastycznej diety, po prostu zaczęłam się zdrowo odżywiać.
Powiedziałam mamie, że spóźnia mi się okres, nie chcę żeby sobie czegoś przypadkiem nie pomyślała :P ale będę musiała jej drugi raz wspomnieć, że dalej nie dostaje okresu i pewnie pójdzie ze mną do jakiegoś lekarza. A i jeszcze nie wiem czy opóźnienie okresu może mieć coś wspólnego z robalami w żołądku, bo właśnie będę szła do lekarza i podejrzewam, że mam jakieś robaki, gdyż ostatnio mam takie objawy na skórze, które o tym świadczą.
Już sama nie wiem co jest grane, proszę o radę.

Witam serdecznie!

Długość cyklu uzależniona jest od wielu czynników, m.in od infekcji,stresu,diety. Żaden z nich nie powinien jednak wydłużać cyklu dwukrotnie. Niezbędna jest wizyta u ginekologa w celu wywołania miesiączki.
Pasożyty rzadko dają objawy skórne w postacie wysypki, ale nie jest to niemożliwe. Niezbędna jest jednak niezbędna wizyta u lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam.