Co może być przyczyną kłucia w klatce?

Od ponad 3 lat miewam szczególnie w nocy napady uderzeń gorąca, i zarazem zimna, a także przyspieszone bicie serca, drętwienie lewej reki, oraz kłujący ból w klatce piersiowej-zaznaczam ze występuje to zazwyczaj 2 do trzech razy w miesiącu, ale niekiedy jest dłuższy spokój. Robili ekg i rentgen serca a także wyniki na tarczyce i niby wszystko jest w porządku, to znaczy lekarz w medycynie pracy powiedział, że widzi u mnie wyraźnie iż mam tarczyce i żebym udała się do lekarza rodzinnego, natomiast lekarz rodzinny po zrobieniu badan, stwierdzili iż mam nerwice ale z tarczyca jest wszystko w porządku mam także czasami uczucie ciężkości w okolicach szyi tak jakby coś mnie uwierało. Dodam iż nie miewam ogólnie stresów, czy to faktycznie może być przez nerwice, która sama czasami przychodzi i potrafię się  złościć o byle co: proszę o odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Choroby układu oddechowego zostały wykluczone. Przyczyny Pani dolegliwości mogą być związane ze schorzeniami układu sercowo-naczyniowego. Prawidłowe ekg nie wyklucza problemów kardiologicznych. Dlatego warto zgłosić się na wizytę do kardiologa.
Niewykluczone, że przyczyną objawów są zaburzenia nerwicowe.
Pozdrawiam