Co może być przyczyną moich bólów głowy? Czy to słabe krążenie?

Mam 15 lat i miewam częste bóle oraz zawroty głowy, rzadziej uciski. Bóle często wystepują w tylnej cześci głowy, ale bywaja także po bokach. Nie miałam żadnego wypadku. Byłam u lekarza rodzinnego (w Bolesławcu), pani doktor skierowała mnie na zrobienie morfologii, badania moczu oraz żelaza i otrzymałam skierowanie do lekarza - neurologa do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. Pojechałam tam i pani doktor przeanalizowała wyniki i powiedziała, że są prawidłowe. Zbadała mnie, powiedziała że mam słabe krążenie krwi bo na swój wiek jestem za wysoka (170 cm) i wypisała mi receptę na N*** oraz skierowanie na rezonans magnetyczny głowy (7 października). Chciałabym się dowiedzieć, jaka jest przyczyna tych bóli. Może to wcale nie jest słabe krążenie? Z góry dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

W przypadku bólów głowy ważne jest wykluczenie nieprawidłowości w mózgu, które mogłyby je powodować. Dlatego też korzystny jest fakt, że ma Pani zaplanowane badanie rezonansu magnetycznego głowy. Jest to badanie dokładnie obrazujące mózg, które wykaże ewentualne nieprawidłowości.

Poza tym, bóle tylnej (potylicznej) części głowy, a także zawroty głowy mogą wynikać z nieprawidłowego skrzywienia kręgosłupa.

Innymi przyczynami bólów głowy mogą być: zbyt niskie lub zbyt wysokie ciśnienie tętnicze, anemia (prawidłowy wynik morfologii u Pani wyklucza taką przyczynę) problemy laryngologiczne (stany zapalne zatok czy ucha), okulistyczne (jaskra, wady wzroku- wówczas bóle zwłaszcza w okolicy gałek ocznych), czy stomatologiczne.

Jednak zdarza się, że mimo wnikliwej diagnostyki przyczyna bólów głowy pozostaje niewyjaśniona. Biorąc pod uwagę podany opis dolegliwości możliwe jest, że występują u Pani tzw. napięciowe bóle głowy – jeden z rodzajów bólów głowy, o niesprecyzowanej przyczynie. Takie bóle wiąże się ze stresem, przemęczeniem, brakiem snu.