Co może być przyczyną mojego kaszlu?

Od jakiś 2 miesięcy meczy mnie suchy kaszel. Jest albo taki napadowy, gdzie się duszę bez konkretnej przyczyny, albo np. po wejściu w zimne/ciepłe, po zjedzeniu niektórych posiłków. Nie trwa on cały czas. Rodzina twierdzi, że w nocy czasem też jest, jednak w nocy normalnie śpię. Często też kicham. Nie towarzyszy temu złe samopoczucie przeziębienie, ani gorączka. Ostatnio zażywałam leki (tabletki) przeciwkaszlowe i niewiele pomogły. Czy trzeba się wybrać do lekarza i co to może być?
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Przyczyn Pani kaszlu może być wiele. Między innymi może mieć podłoże alergiczne - objawy towarzyszące mogą wskazywać na taki charakter zmian. Proszę zwrócić uwagę w jakich okolicznościach dochodzi do nasilenia dolegliwości, może w ostatnim czasie zostało wprowadzone coś nowego - na przykład nowy perfum? Zmiany mogą wynikać także z podrażnienia dróg oddechowych, na przykład w wyniku zbyt suchego powietrza- proszę zwrócić uwagę czy w pani otoczeniu powietrze ma prawidłową wilgotność.
W przypadku astmy oskrzelowej mogą pojawiać się także dolegliwości przez Panią opisane.
Charakter infekcyjny raczej jest mało prawdopodobny z powodu braku innych objawów charakterystycznych dla infekcji. Jednak jeżeli w ostatnim czasie przechodziła Pani infekcję dolnych dróg oddechowych, w jej wyniku kaszel może utrzymywać się do kilku tygodni.
Konieczna jest wizyta u lekarza. Najlepiej rozpocząć od lekarza rodzinnego. Po zbadaniu i dokładnym zebraniu wywiadu lekarz zdecyduje czy jest konieczność konsultacji specjalistycznej.
Pozdrawiam