Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 9 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co może być przyczyną mojego trądziku?

Witam! Mam 29 lat i od ok 3 lat borykam się z trądzikiem. Są to głównie podskórne białe grudki (które są, że tak powiem do wyciśnięcia (słychać jak przerywają skórę), ale nie wszystkie), które nie wychodzą na wierzch. Mam ich pełno na brodzie, policzkach, szyji; a na dekoldzie oraz plecach wychodzą czerwone z białym czubkiem. Leczyłam się już u dermatologa maściami na bazie antybiotyku i innymi. Miałam wskazanie na wycięcie migdałków - już minęły 2 lata od zabiegu. Poszłam do endokrynologa, który nie zlecił mi żadnych badań hormonalnych, tylko kolejna kuracja antybiotykowa - 10 tygodniowa (doustnie oraz maści), a żadnych zmian na poprawę nie widać. Miałam ze sobą wyniki tarczycy spedz roku i nyły ok. U Pani endokrynolog od razu mówiłam o innych przypadłościach jak szybkie przetłuszczanie włosów, gwałtowne wybuchy ciepła, zalewnie się potem, wahania nastrojów, otępienie, uczucie często przemęczenia - brak energii. W ginekologa zdiagnozowano wirusa HPV wysokiego stopnia. Mam już 2 dzieci. Pryszczy nie wyciskam. Stosowałam również diety i nic. Jestem osobą palącą. Błagam podpowiedzcie mi co mam zrobić, bo moja skóra wygląda coraz gorzej :( Pozdrawiam Małg
KOBIETA, 29 LAT około miesiąca temu

Objawy trądziku pospolitego

Trądzik pospolity to zmora wielu nastolatków. Objawia się nieestetycznymi krostkami, które w dużej ilości pojawiają się na twarzy. Obejrzyj nasz film i dowiedz się, jak jeszcze objawia się trądzik.

Dzień dobry proszę zgłosić się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa . Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana , zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia . Najskuteczniejszą metodą na trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry . Jeśli będzie potrzeba do leczenia mogą zostać dołączone również zabiegi laserowe . Można wykonać badania helicobacter pylori , badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa , który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do stosowania skórę .

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy