Co może być przyczyną nadmiernej potliwości?

  Witam, mam pytanie. Co może być przyczyną nadmiernego pocenia się na całym ciele, łącznie z twarzą. Kiedy trochę się zmęczę natychmiast pojawiają się uderzenia gorąca (również, kiedy się zdenerwuję). Mam 32 lata, więc chyba za wcześnie na menopauzę? Proszę o poradę co z tym zrobić!
32 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,
podobnie jak w przypadku większości dolegliwości, potencjalnych przyczyn jest wiele. Konieczne jest zatem przeprowadzenie diagnostyki różnicowej opartej na wywiadzie lekarskim, badaniu fizykalnym, badaniach dodatkowych, i/lub konsultacjach specjalistycznych. Jedną z potencjalnych przyczyn mogą być zaburzenia hormonalne - i tu też konieczne jest różnicowanie, gdyż odpowiadać mogą za to zaburzenia czynności gruczołu tarczowego, bądź podwyższony poziom androgenów - męskich hormonów płciowych - zarówno bezwzględny, jak i względny, tzn. zbyt wysoki w stosunku do stężenia żeńskich hormonów, mimo stężenia mieszczącego się w normach dla kobiet. Poza wymienionymi, wykluczyć należy również inne potencjalne przyczyny, o których lekarz powinien pamiętać.
Pozdrawiam