Co może być przyczyną nadmiernej potliwości okolicy głowy oraz szyi?

Witam Serdecznie! Co może być przyczyną nadmiernej potliwości okolicy głowy oraz szyi? Gdy przyspieszam kroku poniewaz gdzies się spieszę to po stanięciu w miejscu oblewa mnie pot który jest nie do zniesienia.Gdy się czymś zdenerwuję to również odczuwam ten sam problem.Proszę o odpowiedz.Dziękuję Serdecznie i pozdrawiam Damian z Katowic.

Witam serdecznie. Jest to normalna reakcja organizmu na wzmożony wysiłek. W tej sposób ciało pozbywa się nadmiaru ciepła.