Co może być przyczyną nadżerki?

Witam czy usunięcie nadżerki jest wskazane , zaznaczam że nigdy nie byłam w ciąży a lekarz ginekolog proponuje laserowe usuniecie a inny lekarz tylko obserwacje , proszę o poradę oraz informację co może być przyczyną nadżerki czy wskazany jest taki zabieg?

Lek. Michał Lenard

Jeżeli nie ma Pani objawów (stan zapalny, nieprawidłowe krwawienia, nieprawidłowy wynik cytologii) to nie należy usuwać "nadżerki", wystarczy zwykła obserwacja. Pozdrawiam!