Co może być przyczyną obrzęku kostek?

Dokucza mi puchniecie kostek zwłaszcza latem, ale i nie tylko. Gdy jest na dworze ciepło nadal jest tak samo mam wtedy problemy z zakładaniem obuwia, mniejsze kłopoty mam zimą.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Obrzęki kostek nie wywołane urazami tworzą się, gdy równowaga poziomów płynów ustrojowych w naczyniach i w komórkach zostaje zachwiana. Kobiece przypadłości, takie jak zespół napięcia przedmiesiączkowego oraz długotrwałe stanie lub dreptanie mogą powodować obrzęki.

Często są spowodowane przez żylaki, choroby nerek, serca i naczyń krwionośnych oraz nadciśnienie tętnicze. Powinna Pani udać się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, który w razie potrzeby skieruje do odpowiedniego specjalisty.