Co może być przyczyną obrzmiałego brzucha po zabiegu łyżeczkowania?

Prawie trzy tygodnie temu miałam zabieg łyżeczkowania macicy. Moja ciąża zatrzymała sie w 6 tygodniu. Chodziłam do lekarza, ale on odkrył to prawie w 13 tygodniu (od 6 tyg. dzidziusia byłam u niego 2 razy).

To, że noszę martwego dzidziusia dowiedziałam się na badaniu USG od innego lekarza. Chciałam zmienić tego pierwszego, bo bagatelizował moje obawy. Mówiłam mu, że od czerwca (czyli praktycznie od razu, kiedy zaszłam w ciążę) mam wielki, obrzmiały brzuch.

Lekarz stwierdził, że sie obżeram, co nie było prawdą. Brzuch był i jest olbrzymi. Nie wiem dlaczego prawie 3 tyg. po zabiegu jest ciągle wielki. Od trzech dni mam strasznie dziwne plamienia z pochwy - czarne, brązowe skrzepy i płyn. Czy to normalne po takim okresie od zabiegu?

Dodam, że zaraz po łyżeczkowaniu miałam silne krwawienie, ale po powrocie do domu nie krwawiłam w ogóle. Co może być przyczyną, że mam ciągle wielki brzuch i że pojawił sie on od razu po zajściu w ciążę?

Dzień dobry!

Po zabiegu wyłyżeczkowania krwawienie może się utrzymywać dłużej. Być może obecne krwawienie jest "kolejną miesiączką". Skrzepy mogą świadczyć o zatrzymanym krwawieniu.

Proponuję zgłosić się na badanie USG narządu rodnego dla sprawdzenia czy wszystko jest w porządku po zabiegu, czy nie zostały resztki po poronieniu. Co do zwiększonego obwodu brzucha proponuję udać się do internisty i wykonać USG brzucha.

Może ciąża nałożyła się na inny problem chorobowy? Czy ma już Pani wynik histopatologiczny resztek po ciąży?

Z poważaniem