Co może być przyczyną odsłoniętych szyjek zębowych?

Witam serdecznie. Mam 26 lat i odsłonięte szyjki przy zębach. Po dzisiejszej wizycie u stomatologa Pani doktor powiedziała że kruszą mi się zęby przez co mam nadwrażliwość. Napewno nie zgrzytam zębami i mam prawidłowe napięcie mieśniowe. Co może być przyczyną i jak sobie z tym poradzić ?

Może Pani zaciskać zęby - jest to zwykle spowodowane wadą postawy i asymetrią czaszkowo zgryzową. Na ogół potrzebne jest kompleksowe leczenie chirodontyczne przyczyn. Pozdrawiam