Co może być przyczyną opóźniającej się miesiączki u 39-letniej kobiety?

Miesiączki zawsze miałam regularnie. Ostatnia miesiączka 03.05.2018, opóźnienie ponad tydzień czasu. Testy ciążowe wyszły negatywnie. Ok trzech tygodni temu przeszłam zapalenie pęcherza. Wprowadzony antybiotyk. 04.06.2018 wizyta u ginekologa, który wykluczył ciążę. Ale zostałam poinformowana o płynie w macicy, prawdopodobnie torbie, która pękła. Co może być przyczyną opóźniającej się miesiączki ( zawsze regularne, co 28dni )

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Poza ciążą istnieje wiele przyczyn braku miesiączki (np. zaburzenia hormonalne, hiperprolaktynemia, niedobór masy ciała, przedwczesne pokwitanie). W takim wypadku zawsze warto skorzystać z porady ginekologa.