Co może być przyczyną płaczu u dziecka?

witam mój syn ma 13 miesięcy i w nocy budzi się ok godziny 23 i ok 4 rano i placze pieluszka sucha najedzony pokoj wywietrzony co może być przyczyna tego placzu o rzebudzania i jak można z tym sobie poradzić nie mnialam nigdy tego problemu a od miesiąca jest bez zmian pozdrawiam agnieszka

Lek. Marta Gryszkiewicz

Możliwe że się czegoś wystraszył, albo coś mu się śni. Dzieci mają coraz większą świadomość w tym wieku, i w nocy "przepracowują" cały miniony dzień, a to może się wiązać z przejściowym podwyższonym napięciem emocjonalnym.