Co może być przyczyną pojawienia się tłuszczu na brzuchu?

Dzień dobry. Zawsze miałam szczupły brzuch. Od czerwca zeszłego roku nagle mi się powiększył i ten stan utrzymuje mi się do dziś. W tym samym czasie przestaliśmy się z partnerem zabezpieczać. Czy to mogło jakoś wpłynąć na moje hormony? Nie mam nadwagi, za to wczoraj mierzono mi poziom tkanki tłuszczowej - 33%. Kilka lat temu też miałam nadmiar tkanki tłuszczowej, który udało mi się zmniejszyć, teraz powrócił, ale wtedy nie miałam brzucha. Ponadto ostatnio oddawałam komórki macierzyste osobie chorej na białaczkę, a co za tym idzie, miałam bardzo dokładne badania krwi i moczu, Ekg, Ert. Jestem okazem zdrowia. Co może być przyczyną pojawienia się tłuszczu na moim brzuchu?

Dzień dobry!

Tkanka tłuszczowa naturalnie występuje w ciele każdego człowieka. Jej nadmiar pojawia się wtedy, kiedy ilość przyjmowanych kalorii jest większa niż zapotrzebowanie na nie. Nie oznacza to jednak, że każda ilość tkanki tłuszczowej na brzuchu jest niepożądana i stanowi nadwagę. Sylwetka i podatność na tycie może się też naturalnie zmieniać z wiekiem.

Pozdrawiam!