Co może być przyczyną powstawania naczyniaków?

Witam, Jakiś czas temu pojawił się u mnie niewielki guzek, nieco ropiejący i krwawiący. Po wizycie u dermatologa postanowiono usunąć ów guzek chirurgicznie. Wykonano badanie histopatologiczne, które wykazało, że to niezłośliwa odmiana naczyniaka haeningioma capillare. Moje pytanie brzmi, czy jest się czego obawiać? Co może być przyczyną powstawania tego typu zmian?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przyczyn powstawania naczyniaków może być wiele. Często mają podłoże genetyczne. Absolutnie nie powinna mieć Pani powodu do niepokoju. W razie wątpliwości proszę udać się do lekarza.